• Telefon


    0 (312) 472 91 61

  • E-Posta Adresi


    info@somersondaj.com.tr

Hakkımızda

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

 

Enerji iş yapabilme yeteneğidir. Hızlı bir değişimin hakim olduğu günümüzde, enerji tüketimi her geçen gün artmaktadır.
Bügün dünyanın enerji ihtiyacı, büyük oranda fosil yakıtlar olan, petrol ve doğalgazdan karşılanmaktadır. Enerji ihtiyacı artarken, fosil yakıtlar tükenmektedir. Enerji arz ve talebindeki bu dengesizliğin sonucunda petrol fiyatları 1970’li yıllardan başlayarak sürekli yükseliş eğiliminde olmuştur. Yükselen petrol fiyatlarının yanı sıra petrolün üretim ve ulaşım aşamalarında kullanıldığı bakır, demir gibi tüm hammaddelerin fiyatları da artmıştır.

Ekonomik dalgalanmalar ve krizlerde önemli bir faktör olan petrolün ekolojik açıdan yol açtığı olumsuzluklar ise son yıllarda gittikçe daha çok dikkat çeken ve acil çözüm bekleyen bir diğer konudur. Sonuç olarak fosil yakıtlara dayalı enerji çıkmazını aşmak bir zorunluluk halini almıştır. Çözümün ve ekonomik ve ekolojik olarak sürdürülebilir gelişmenin yolu yenilenebilir enerjiden geçmektedir.

2005 yılında kurulmuş olan SOMER SONDAJ MADENCİLİK MÜHENDİSLİK YERALTI SUYU ARAŞ.MERK. SAN.TİC.LTD.ŞTİ. Jeotermal saha etütleri (Jeotermal jeoloji, hidrojeoloji, Jeokimya , Jeofizik); sondaj, test, rezervuar değerlendirme çalışmaları; fizibilite, komple projelendirme ve mühendislik çalışmaları; Jeotermal elektrik üretimi, jeotermal merkezi ısıtma ve soğutma sistemleri, sera ısıtması taahhüt işleri; her türlü enerji, buhar ve ısı ihtiyacını karşılamak üzere proje geliştirmek, Jeotermal kaynaklardan yararlanmayı, deneyimli mühendislerle birlilkte en üstün teknolojik yöntemler kullanarak, size en iyi hizmeti sunmak bizim tek hedefimizdir.